Меморіальний музей-садиба І.С.Козловського
Храм Бориса і Гліба
Національний музей Битва за Київ у 1943 році
Колонада Луна
Меморіальний музей Г.С.Сковороди

Творчі колективи
Творчі колективи
Меморіальний комплекс гетьману України Івану Мазепі та українському козацтву
					
				

Приймальня управління
(044) 286-87-48

Конкурс на заміщення вакантних посад керівників закладів культури

 

 

01 жовтня 2016 року

"БАБИН ЯР - БАГАТОНАЦІОНАЛЬНА ТРАГЕДІЯ ЛЮДСТВА"

До 75-тих роковин трагедії в Бабиному Яру в приміщенні Державного архіву Київської області 29 вересня 2016 року відбувся круглий стіл на тему: «БАБИН ЯР: БАГАТОНАЦІОНАЛЬНА ТРАГЕДІЯ ЛЮДСТВА».

Організаторами круглого столу виступили Державний архів Київської області, серед учасників заходу управління культури, національностей та релігії Київської обласної державної адміністрації, Центральний державний кінофотофоноархів ім. Г.С. Пшеничного, Державний архів м. Києва, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», Міжнародна громадська організація «Інтернаціональний союз», Іудейська релігійна громада «Міцва» (м. Біла Церква), бібліотека «Деміївська» ЦБС Голосіївського району м. Києва та ін.

Учасниками круглого столу були обговорені актуальні теми, що стосуються масових розстрілів  жертв німецько-фашистського режиму, які мають стати трагічним уроком для наступних поколінь. І досі відкритим залишається запитання: чи знаємо ми правду  про жахливі і трагічні події в Бабиному Яру, про людей вбитих там 75 років тому? Бабин Яр – трагедія багатонаціонального масштабу, тому ми спільно повинні проводити документальні виставки, публікувати документи, вивчати і поширювати достовірну інформацію. Віддавати шану всім, хто був розстріляний, вшановуючи пам’ять кожної людської долі.

За підсумками даного засідання, учасниками круглого столу прийнято резолюцію щодо подальшої співпраці та дій у даному напрямку.

Довідка.

Бабир Яр – це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільше інтернаціональне кладовище в Україні. Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та ромів — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів – за ідеологічною належністю.

Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. До 1943 року Бабин Яр став місцем розстрілу від 70 тисяч до 200 тисяч чоловік.

<< Назад